A+ A A-
  • Witold Rychter
  • Kategoria: Słynni dowódcy
  • Odsłony: 2115

Otto Kretschmer

16 odbytych patroli

47 zatopionych statków o łącznym tonażu 238.327 ton
5 okrętów uszkodzonych o łącznym tonażu 37.965 ton

urodzony 1 maja 1912 r., w Heidau niedaleko Liegnitz
zmarł 5 sierpnia 1998 w Bavarii

Otto Kretschmer był dowódcą trzech okrętów podwodnych:
  • U-35 od 31 lipca 1937 do 15 sierpnia 1937. (Nie odbył w tym okresie żadnego patrolu.)
  • U-23 od 1 października 1937 do 1 kwietnia 1940. (Odbył 8 patroli, służąc na okręcie przez 102 dni.)
  • U-99 od 18 kwietnia 1940 do 17 marca 1941. (Odbył 8 patroli, służąc na okręcie przez 127 dni.)

    Czytaj więcej: Otto Kretschmer

  • Witold Rychter
  • Kategoria: Słynni dowódcy
  • Odsłony: 1780

Robert Gysae

8 odbytych patroli

25 zatopionych statków o łącznym tonażu 139.413 ton
1 okręt uszkodzony o tonażu 2.588 ton

urodzony 14 stycznia 1911 w Berlin-Charlottenburg
zmarł 26 kwietnia 1989

Robert Gysae był dowódcą dwóch okrętów podwodnych:
  • U-98 od 12 października 1940 do 23 marca 1942. (Odbył w 6 patroli, służąc na okręcie przez 194 dni.)
  • U-177 od 24 marca 1942 do 16 października 1943. (Odbył 2 patrole, służąc na okręcie przez 312 dni.)

    Czytaj więcej: Robert Gysae

  • Witold Rychter
  • Kategoria: Słynni dowódcy
  • Odsłony: 2058

Wolfgang Lüth

15 odbytych patroli
47 zatopionych statków o łącznym tonażu 229.000 ton
2 okręty uszkodzone o łącznym tonażu 17.343 ton

urodzony 15 października 1913 w Rydze na Łotwie
zginął 13 maja 1945 w Flensburg-Mürwik, w Niemczech

Wolfgang Lüth był dowódcą pięciu okrętów podwodnych:
  • U-13 od 16 grudnia 1939 do 28 grudnia 1939. (Nie odbył w tym okresie żadnego patrolu.)
  • U-9 od 30 grudnia 1939 do 10 czerwca 1940. (Odbył 6 patroli, służąc na okręcie przez 74 dni.)
  • U-138 od 27 czerwca 1940 do 20 października 1940. (Odbył 2 patrole, służąc na okręcie przez 29 dni.)
  • U-43 od 21 października 1940 do 11 kwietnia 1942. (Odbył 5 patroli, służąc na okręcie przez 204 dni.)
  • U-181 od 9 maja 1942 do 31 października 1943. (Odbył 2 patrole, służąc na okręcie przez 335 dni.)

Czytaj więcej: Wolfgang Lüth

  • Witold Rychter
  • Kategoria: Słynni dowódcy
  • Odsłony: 1752

Klaus Scholtz

8 odbytych patroli

25 zatopionych statków o łącznym tonażu 130.667 ton

urodzony 22 marca 1908 w Magdeburgu
zmarł 1 maja 1987 w Bad Schwartau

Klaus Scholtz był dowódcą jednego okrętu podwodnego:
  • Witold Rychter
  • Kategoria: Słynni dowódcy
  • Odsłony: 1914

Viktor Schütze

7 odbytych patroli

36 zatopionych statków o łącznym tonażu 187.279 ton
2 okręty uszkodzone o łącznym tonażu 14.213 ton

urodzony 16 lutego 1906 w Kiel
zmarł 23 września 1950 w Frankfurcie nad Menem

Viktor Schütze był dowódcą czterech okrętów podwodnych:
  • U-19 od 16 stycznia 1936 do 30 września 1937. (Nie odbył w tym okresie żadnego patrolu.)
  • U-11 od 13 sierpnia 1938 do września 1939. (Nie odbył w tym okresie żadnego patrolu.)
  • U-25 od 5 września 1939 do 19 maja 1940. (Odbył 3 patrole, służąc na okręcie przez 105 dni.)
  • U-103 od 5 lipca 1940 do 12 sierpnia 1941. (Odbył 4 patrole, służąc na okręcie przez 201 dni.)

    Czytaj więcej: Viktor Schütze

  • Witold Rychter
  • Kategoria: Słynni dowódcy
  • Odsłony: 1975

Reinhard Hardegen

5 odbytych patroli

23 zatopione statki o łącznym tonażu 119.014 ton
5 okrętów uszkodzonych o łącznym tonażu 46.500 ton

urodzony 18 marca 1913 w Bremen

Reinhard Hardegen był dowódcą dwóch okrętów podwodnych:
  • U-147 od 11 grudnia 1940 do 4 kwietnia 1941. (Odbył 1 patrol, służąc na okręcie przez 19 dni.)
  • U-123 od 19 maja 1941 do 31 lipca 1942. (dbył 4 patrole, służąc na okręcie przez 221 dni.)

    Czytaj więcej: Reinhard Hardegen

  • Witold Rychter
  • Kategoria: Słynni dowódcy
  • Odsłony: 1807

Karl-Friedrich Merten

5 odbytych patroli

27 zatopionych statków o łącznym tonażu 170.163 ton

urodzony 15 sierpnia 1905 w Posen
zmarł w maju 1993

Karl-Friedrich Merten był dowódcą jednego okrętu podwodnego:
  • Witold Rychter
  • Kategoria: Słynni dowódcy
  • Odsłony: 1797

Werner Hartmann

4 odbyte patrole

26 zatopionych statków o łącznym tonażu 115.338 ton

urodzony 11 grudnia 1902 w Silstedt, Harz
zmarł 26 kwietnia 1963 w Ussel / Waldeck

Werner Hartmann był dowódcą trzech okrętów podwodnych:
  • U-26 od 11 maja 1936 do 30 września 1938. (Nie odbył w tym czasie żadnego patrolu.)
  • U-37 od 25 września 1939 do 6 maja 1940. (Odbył 3 patrole, służąc na okręcie przez 86 dni.)
  • U-198 od 3 listopada 1942 do 15 stycznia 1944. (Odbył 1 patrol, służąc na okręcie przez 200 dni.)

    Czytaj więcej: Werner Hartmann

  • Witold Rychter
  • Kategoria: Słynni dowódcy
  • Odsłony: 1950

Werner Henke

7 odbytych patroli

25 zatopionych statków o łącznym tonażu 160.081 ton
2 okręty uszkodzone o łącznym tonażu 7.654 ton

urodzony 13 maja 1909 w Rudak, Thorn
zmarł 15 czerwca 1944 w Fort Hunt, USA

Werner Henke był dowódcą jednego okrętu podwodnego:

U-515 od 21 lutego 1942 do 9 kwietnia 1944.
Odbył 7 patroli, służąc na okręcie przez 341 dni.

Czytaj więcej: Werner Henke